تاریخچه

انجمن نیکوکاری امید کمال از سال 1363 به یاد نیکوکار ارجمند ، زنده یاد سیّد کمال بازرگان فعاليت خود را آغاز نموده است. این انجمن مؤسسه ي خيريه اي غير دولتي ، غير سياسي و غير انتفاعي است كه در آبان ماه 1386 به شماره 778 به صورت رسمي و قانوني به ثبت رسيده است و هيچ گونه كمك مستقيم يا غير مستقيم از هيچ يك از نهادها و ارگان هاي دولتي دريافت نمي نمايد و اعضاي هيأت امناء ، هيأت مديره و مدير عامل نه تنها حقوقي دريافت نمي كنند و همگي به صورت كاملاً افتخاري و داوطلبانه فعاليت مي نمايند بلكه خود از لحاظ مالي از حاميان مؤسسه مي باشند. تمامي هزينه هاي اين انجمن از محل كمك هاي مردمي تأمين مي گردد. لازم به ذكر است كه اين كمك ها عموماً ارقام كم ( از 10/000 ريال تا 100/000 ريال ) را دربرمي گيرد.

جامعه هدف:

انجمن نیکوکاری امید کمال، با تأسيس چند خوابگاه در شهرهاي كرمان و جيرفت امكان ادامه تحصيل براي دانش آموزان كوشا، يتيم و نيازمند ساكن دورافتاده ترين روستاهاي محروم استان كرمان را مهيا نموده است.دانش آموزانی که علیرغم داشتن علاقه و استعداد تحصیلی، به دلیل محرومیت از امکانات آموزشی از ادامه ی تحصیل باز می مانند. هدف انجمن، توانمندسازی و رسانیدن سطح دانش آموزان تحت پوشش به نقطه ی خوداتکایی می باشد و برای رسیدن به این هدف، تقویت علمی، سلامت جسمی و پرورش شخصیت دانش آموزان در سرلوحه ی کار قرار گرفته است. تلاش ما بر این است که با تأمین امکانات رفاهی مناسب، شامل اسکان در خوابگاه، تأمین خوراک، پوشاک، ارائه ی خدمات درمانی و مشاوره ای و رفع دیگر نیازهای دانش آموزان،دغدغه های ذهنی آنان را به حداقل رسانیده و بستري مناسب برای کسب دانش و معرفت برای ایشان فراهم نماییم.

ويژگي هاي بارز انجمن نيكوكاري اميد كمال:

1- انجمن تمام كمك هاي نيكوكاران را به طور كاملاً مستقيم صرف دانش آموزان مي نمايد و از اتلاف و يا انحراف مسير هزينه ها به سمت مواردي غير از اهداف تعيين شده جلوگيري مي نمايد ، زيرا كمك هايي كه توسط نيكوكاران به خانواده هاي دانش آموزان نيازمند مي شود در بسياري از موارد صرف اموري مي گردد كه هيچ گونه ارتباطي با پيشرفت تحصيلي آنان نداشته و تأثير مثبتي نيز در پي ندارد.

2- دست اندركاران انجمن نيكوكاري اميد كمال با استفاده از تمام شيوه هاي مؤثر و نظارت مستمر و مداوم و استفاده از افراد متخصص و كار آمد ، محيطي امن و آرام براي ادامه تحصيل و زندگي اين دانش آموزان در خوابگاه فراهم نموده اند.

3- انجمن تمام تلاش خود را بر توانمند سازي اين دانش آموزان متمركز نموده و با برگزاري كلاس هايي از قبيل: آموزش مهارت هاي زندگي ، كلاس هاي حافظ شناسي ، آموزش فن بيان ، نمايش خلاق ، كلاس هاي ورزشي و دعوت از زنان و مردان موفق و ... در تحقق اين هدف كوشش مي نمايد.

انجمن نیکوکاری امید کمال-OMID KAMAL Charity

خدمات ارائه شده در خوابگاه هاي تحت پوشش انجمن نيكوكاري اميد كمال:

1- ثبت نام دانش آموزان در بهترين مدارس مركز استان از جهت سطح برتر آموزش در آن مدارس.

2- ثبت نام در كلاس هاي آموزش زبان انگليسي و كلاس هاي آشنايي با كامپيوتر.

3- برگزاري كلاس هاي تقويتي در دروس مورد نياز و تهيه لوازم التحرير و كتاب هاي كمك آموزشي.

4- برگزاري اردوهاي درون و برون استاني.

5- ارائه خدمات مشاوره اي و مددكاري.

6- ارائه ي تمام خدمات درماني و دندان پزشكي به صورت كاملاً رايگان.

7- تهيه پوشاك در چندنوبت (در مواقع مورد نياز علي الخصوص در آستانه ي سال نو و در آغاز سال تحصيلي ) البته به انتخاب و سليقه ي خود دانش آموزان.

8- تهيه ي خوراك با مشورت متخصصين تغذيه.

9- تأمين هزينه هاي اياب و ذهاب دانش آموزان.


چاپ   ایمیل